Een nieuwe regelgeving laat zorgkundigen toe om vijf bijkomende verpleegkundige handelingen te verstrekken.

De verplichte bijscholing voor zorgkundigen kan op twee manieren gevolgd worden.

  • 150u bijscholing georganiseerd door een CVO

o   Mix van begeleid contactonderwijs, afstandsonderwijs, begeleide intervisie van het werkplekleren.

o   Dit aanbod is betalend. Kostprijs is afhankelijk van enkele factoren.

U neemt het best contact op met jouw dichtstbijzijnde CVO voor meer concrete informatie.
 

  • PentaPlus

o   Gratis de vijf verpleegkundige handelingen aanleren via het online leerplatform www.vormingpentaplus.be.

Heel wat zorgkundigen en zorgorganisaties kiezen voor het gratis online pakket PentaPlus.

Voor deze groep, zorgkundigen en zorgorganisaties die extra begeleiding nodig hebben bij het doorlopen van het PentaPlus-aanbod, ontwikkelde een aantal centra voor volwassenenonderwijs (zie hieronder) een ondersteunend, coachend aanbod onder de noemer PentaPlus-Coaching.

Dit is gevarieerd en kan op maat van de vragen van de zorgkundige en/of de zorgorganisatie aangepast worden.

 

 

Voor zorgkundigen

Voor organisaties

PentaPlus Coaching - afstandsonderwijs

  • Je wil hulp bij het registreren.
  • Je hebt hulp nodig bij het doorlopen van het pakket.
  • Je wil wat extra uitleg bij bepaalde thema’s.
  • Je wil de test maken onder begeleiding.

PentaPlus Coaching- praktijkbegeleiding

  • Je wil extra begeleiding bij het inoefenen van de handelingen.
  • Je wil graag wat feedback op hoe je een handeling uitvoert.

 

PentaPlus Coaching - afstandsonderwijs en/of praktijkbegeleiding

  • Je wil graag inhoudelijke begeleiding op maat van jouw zorgkundigen.
  • Je wil graag begeleiding bij het afstandsonderwijs op maat van jouw zorgkundigen.
  • Je wil graag de begeleiding intern in jouw organisatie voorzien.
  • Je hebt minimum 12 werknemers die een begeleidingsmodule zouden volgen.

PentaPlus Coaching - stagebegeleiding op de werkvloer

  • Je wil graag begeleiding op de werkvloer van een leerkracht uit het CVO voor één of meerdere van jouw zorgkundigen.
  • Je wil een deelcertificaat als bewijs dat jouw zorgkundigen de stage goed hebben afgerond.

Wat is de kostprijs?

  • PentaPlus Coaching - afstandsonderwijs/praktijkbegeleiding
    • Maximum 35 euro per module per persoon.
  • PentaPlus Coaching - stagebegeleiding op de werkvloer
    • Maximum 80 euro per module per persoon.
  • Kortingen zijn mogelijk volgens de regelgeving van het volwassenenonderwijs.

Hoelang duurt de begeleiding?

  • Elk CVO bepaalt hoe de begeleiding ingericht wordt.
  • PentaPlus Coaching afstandsonderwijs: standaard 20 lestijden (1 lestijd = 50 min)
  • Penta Plus Coaching praktijkbegeleiding: standaard 20 lestijden (1 lestijd = 50 min)

Individuele vragen vanuit organisaties

  • Heb je als organisatie een specifieke vraag, dan zijn er ook ruimere, individuele mogelijkheden. Neem gerust contact op met de contactpersoon van het dichtstbijzijnde CVO.

Waar kan je terecht?

Antwerpen

 

cvo Encora – Annick Dierckx (annick.dierckx@so.antwerpen.be)

 

Brussel

 

cvo Brussel – contactpersoon: Sophie Reniers (sophie.reniers@cvobrussel.be)

 

Vlaams-Brabant

 

CVO Volt - campus De Oranjerie Diest - contactpersoon: Karin Vandeweyer (karin.vandeweyer@cvovolt.be)

 

Limburg en Vlaams-Brabant   

 

cvo Qrios – contactpersoon: Silke Borgugnons (silke.borgugnons@qrios.be)

 

Limburg

 

cvo Cursa – contactpersoon: Lydia Roberti (lydia.roberti@telenet.be)

 

Oost-Vlaanderen

 

cvo Groeipunt – contactpersoon: Jolien Nachtergaele (jolien.nachtergaele@groeipunt.be)

 

West-Vlaanderen

 

cvo MIRAS – contactpersoon: Karen Godderis-Coene (karen.godderiscoene@miras.be)
cvo SVG – contactpersoon: Sabine Vanhaverbeke (sabine.vanhaverbeke@cvosvg.be)

 

In partnerschap met